Staršie deti a adolescenti

Kraniosakrálna terapia pre bábätká a deti

Neinvazívna terapeutická metóda, ktorá pomocou špeciálnych jemných dotykov prináša zlepšenie zdravia, navodzuje hlboké vnútorné uvoľnenie a podporuje samoozdravné procesy v organizme. Jej názov pochádza z latinského názvu cranium (lebka) a os sacrum ( krížová kosť).

Motýlia masáž

Jemná a veľmi účinná metóda na uvoľnenie citových a emocionálnych blokov utvorených v období prenatálneho vývoja až do veku cca 5- 6 rokov života dieťaťa. Počas vnútromaternicového vývoja je plod - nenarodené dieťa plne napojené na matku, vníma všetky jej emócie, pocity a tie sa zapisujú do jeho bunkovej pamäti.

Access Bars®

Relaxačná terapia, ktorá vznikla v USA v 90.tych rokoch. Je zameraná na dotykovú stimuláciu 32 bodov na hlave. V týchto bodoch sú uskladnené všetky naše myšlienky, úvahy, emócie a postoje; kladné aj záporné, ktoré boli pre nás v určitých etapách života dôležité.

Spineworks

Spineworks ( v preklade práca s chrbticou) je komplexná terapia (druh jemnej masáže), ktorá sa prednostne zaoberá mäkkými štruktúrami tela (svaly, väzy, spojivové tkanivo). Princípom masáže je snaha o obnovenie narušenej komunikácie medzi mozgom, svalmi a nervami; stimulácia procesov vedúcich k uzdravenia tela.

ACCESS BARS®

ACCESS BARS® je relaxačná terapia, ktorá vznikla v USA v 90.tych rokoch.

Je zameraná na dotykovú stimuláciu 32 bodov na hlave.

V týchto bodoch sú uskladnené všetky naše myšlienky, úvahy, emócie a postoje; kladné aj záporné, ktoré boli pre nás v určitých etapách života dôležité.

Počas prúdenia Barsov sa spomaľujú mozgové vlny, spúšťa sa hlboká relaxácia, pri ktorej sa môžu negatívne informácie uvoľniť, rozpustiť a naštartuje sa samoozdravný proces.

Terapia ACCESS BARS je účinná na:

Ako prebieha ošetrenie a dĺžka terapie:Terapia sa vykonáva na lehátku v polohe na chrbte, jemnými dotykmi rúk.

Dĺžka terapie závisí od veku: v malých detí je postačujúca dĺžka 15-30 minút, u väčších detí 60 min, u dospelých 60-90 minút.

Odporúča sa aplikovať minimálne 3 terapie, zopakovať v rozmedzí 3 týždňov.

Spineworks

Spineworks (v preklade práca s chrbticou) je komplexná terapia (druh jemnej masáže), ktorá sa prednostne zaoberá mäkkými štruktúramitela ( svaly, väzy, spojivové tkanivo).

Princípom masáže je snaha o obnovenie narušenej komunikácie medzi mozgom, svalmi a nervami; stimulácia procesov vedúcich k uzdravenia tela. Používa tzv. neuro-muskularný prístup.

Úlohou chrbtice je chrániť miechu; preto je pravdepodobne najdôležitejšiou posturálnou časťou tela a zohráva kritickú úlohu pri mnohých problémoch.

Napätie v chrbticových svaloch môže ovplyvniť vývoj chrbtice aj iných častí tela, veľa zdanlivo nesúvisiacich symptómov a chorôb môže byť ovplyvnené napätými svalmi pozdĺž chrbtice.

Pre koho je vhodná.

Terapia je vhodná pre deti školského veku, hlavne s diagnózami: chybné držanie tela, svalové dysbalancie, skolióza, migréna, bolesti chrbta, poúrazové stavy, a i.

Dĺžka trvania terapie je 60- 90 minút.

Termín akejkoľvek terapie si so mnou vopred dohodnite emailom alebo telefonicky a následne zakúpte v e-shope.

Nákupný košík