O mne

MUDr. Miroslava Palonder. Pracujem ako novorodenecká lekárka
Ako dieťa som bola veľmi zvedavá, neustále som sa chcela učiť nové veci, rozumieť súvislostiam a chápať prečo a ako veci fungujú, prečo sa rodíme a prečo musíme zomrieť, prečo sú ľudia chorí a prečo starnú...

Nakoniec ma moja zvedavoť doviedla k štúdiu medicíny, ktorú som absolvovala a úspešne ukončila na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Už ako študentke medicíny mi učarovala práca s deťmi, hlavne s novorodeniatkami a rozhodla som sa zasvätiť im svoju profesnú kariéru.

Po atestácii zo všeobecnej pediatrie som pokračovala v špecializačnom štúdiu a atestácii z neonatológie. Po skončení vysokej školy som pracovala najskôr niekoľko rokov v Košiciach na pôrodnici aj na jednotke intenzívnej starostlivosti pre novorodencov, neskôr som sa presťahovala do Bratislavy, kde pôsobím dodnes ako novorodenecká lekárka.

Moja zvedavosť, túžba neustále sa vzdelávať a napredovať ma priviedla k poznávaniu a výskumu nových metód, ktoré ma zaujali, prispeli k môjmu sebarozvoju a zároveň sa mi osvedčili ako podporné prostriedky pre zlepšovanie zdravia bábätiek a detí. 
Postupne som sa dostala k štúdiu kraniosakrálnej terapie, metamorfnej terapie, rôznych foriem detských masáží a iných doplnkových terapií.

Súčasťou mojej práce je aj komunikácia a odborné poradenstvo pre mamičky a budúce mamičky. 

Spolupracujem s portálom Promama pri príprave odborných článkov a s portálom Mamaclass ako lektorka vzdelávacieho procesu pre budúce mamičky. Taktiež v spoluprácii s centrom Feminatal+ otvárame skupinové kurzy masáže bábätiek.


Som zároveň matkou dnes už dospelých úžasných dvojičiek.

Absolvované stáže:

2008

Salzburg Medical Seminar: Maternal & Infant Health

2012

Salzburg Medical Seminar: Maternal & Infant Health

2014

Graz CranioSacrale Therapie Universitätsklinik fur Kinder und Jugendheilkunde

2019

Children Hospital of Philadelphia & AAF: Pediatric Anesthesia and Critical Care

Absolvované školenia:

Spolupracujem s:​

Spolupracujem s portálom promama.sk pri príprave odborných článkov a s portálom mamaclass.sk ako lektorka vzdelávacieho procesu pre budúce mamičky. V roku 2022 v spoluprácii s centrom Feminatal+ otvárame skupinové kurzy masáže bábätiek.

Odborné a vedecky overené články pre Vás​

So spolupráce s Promama mám veľkú radosť. Je v ňom množstvo odborných a vedecky overených článkov. Vnímam ho ako užitočného sprievodcu na ceste materstvom a rodičovstvom.

Online triedy pre (budúce) mamičky​

Je mi cťou, že som bola oslovená a môžem sa spolupodieľať ako lektorka vzdelávacieho procesu pre nastávajúce mamičky. Oceňujem, že platforma tohoto formátu vznikla a úspešne funguje.

Skupinové kurzy masáže bábätiek​

Feminatal Plus spustil svoj unikátny projekt s názvom Centrum pre ženy, kde odborný tím vyvinul rôzne programy, ktoré Vás naučia, ako sa správne starať o svoje telo.

Prve prikrmy recenzia od Mudr. Mirky Palonder

Prvé príkrmy

Pred časom ma oslovili milé osôbky s prosbou o recenzovanie tejto úžasnej knižky- pomocníčky pre všetky mamičky. Veľmi odporúčam. Kniha je nadčasová, praktická a prehladná, s množstvom obrázkov a receptov, vhodná pre všedný deň aj sviatočné chvíle 🙂

Ako Vám terapie pomohli

Môj syn mal problémy s nočným spánkom a hyperaktivitou. Po pravidelných aplikáciách  kraniosakrálnej terapie sme u neho pozorovali zlepšenie spánku aj celkové ukľudnenie. Moja veľká vďaka:)

Andrea

Naša dcérka mala od pôrodu asymetrické držanie hlavičky, tzv.  tortikolis. Napriek polohovaniu a masážam sa jej táto odchýlka nezlepšovala. Od kamarátky som sa dopočula o  kraniosakrálnej terapii a začali sme navštevovať sedenia u pani doktorky. Po niekoľkých terapiách sa jej postupne držanie hlavičky  upravilo. Ďakujeme.

Mária

Moja dcérka mala stres pri nástupe do škôlky, nevedela si zvyknúť na nové prostredie.  Začali sme navštevovať motýliu masáž a bola som milo prekvapená ako nám s týmto problémom pomohla a zafungovala.

Katarína
Nákupný košík