Individuálne terapie
Vzhľadom k pracovnej vyťaženosti mám veľmi limitované možnosti pre individuálne terapie a masáže. Objednať sa je možné len po vzájomnom dohovore e- mailom. Ďakujem Vám za pochopenie.
Kraniosakrálna terapia pre bábätká a deti
Neinvazívna terapeutická metóda, ktorá pomocou špeciálnych jemných dotykov prináša zlepšenie zdravia, navodzuje hlboké vnútorné uvoľnenie a podporuje samoozdravné procesy v organizme. Jej názov pochádza z latinského názvu cranium (lebka) a os sacrum ( krížová kosť).
Motýlia masáž
Jemná a veľmi účinná metóda na uvoľnenie citových a emocionálnych blokov utvorených v období prenatálneho vývoja až do veku cca 5- 6 rokov života dieťaťa. Počas vnútromaternicového vývoja je plod - nenarodené dieťa plne napojené na matku, vníma všetky jej emócie, pocity a tie sa zapisujú do jeho bunkovej pamäti.
Access Bars®
Relaxačná terapia, ktorá vznikla v USA v 90.tych rokoch. Je zameraná na dotykovú stimuláciu 32 bodov na hlave. V týchto bodoch sú uskladnené všetky naše myšlienky, úvahy, emócie a postoje; kladné aj záporné, ktoré boli pre nás v určitých etapách života dôležité.
Spineworks
Spineworks ( v preklade práca s chrbticou) je komplexná terapia (druh jemnej masáže), ktorá sa prednostne zaoberá mäkkými štruktúrami tela (svaly, väzy, spojivové tkanivo). Princípom masáže je snaha o obnovenie narušenej komunikácie medzi mozgom, svalmi a nervami; stimulácia procesov vedúcich k uzdravenia tela.

Kraniosakrálna terapia (KST)
Počas KST terapeut pohmatom na rôznych častiach tela vyhľadáva kraniosakrálny rytmus (pulz) , jeho obmedzenia a jemným tlakom obnovuje kraniosakrálnu rovnováhu.
Po kraniosakrálnom ošetrení dochádza k hlbokému uvoľneniu, odstráneniu zistených dysbalancií, nevyriešených pôrodných a iných tráum, dôsledov úrazov, operácií a rôznych stresových situácií. Kraniosakrálny rytmus (pulz) vzniká pohybom tekutiny (mozgovomiechového moku) obklopujúcej mozog a miechu, pulzuje v pravidelnom rytme asi 6 až 12- krát za minútu.
Prečo je kraniosakrálna terapia vhodná pre bábätká a deti:
Terapia je vhodná pre deti všetkých vekových kategórií, od miminiek až po adolescentov.
Obzvlášť z nej profitujú novorodencia v niektorých krajinách je súčasťou popôrodnej starostlivosti o bábätká. Pôrod je pre dieťa traumatizujúca udalosť dokonca aj v prípade, keď má nekomplikovaný priebeh a môže mať vplyv na jeho ďalší psychický a fyzický vývin.
Počas pôrodu dochádza ku kompresii hlavičky bábätka.
Lebečné kosti sú poddajné a vplyvom kompresívneho tlaku, ktorý v niektorých prípadoch prevyšuje kompenzačné mechanizmy, dochádza ku kraniosakrálnym dysbalanciám.
Najviac zaťaženou časťou je oblasť záhlavia. S kraniosakrálnou dybalanciou vzniknutou počas pôrodu mnohorát súvisia ťažkosti akými sú: gastroezofageálny reflux, dráždivosť, zvýšený/ znížený svalový tonus, tortikolis, problémy so spánkom a nekľudom bábätka a i..
Pokiaľ ostanú nepovšimnuté, môžu v budúcnosti vyústiť do ďalších zdravotných komplikácií; napr. do problémov s rečou, zrakom, správaním, opakovanými infekciami uší a prínosných dutín, poruchami učenia, správania, dyslexiou, dysgrafiou, ADHD, chybným držaním tela, skoliózou, a i.

Pri akých stavoch pomáha:
- uvoľňuje napätie a rozpúšťa problémy po traumatickom pôrode
- pomáha vytvoriť zdravý bonding medzi matkou a dieťaťom
- ošetrenie novorodenca po narodení, pôrodné poranenia
- podporuje zdravý vývoj předčasně narozených detí
- pomáha pri problémoch s dojčením, pri tráviacich problémoch a pri problémoch s nespavosťou
- ako podpora pri nerovnováhe svalového napätia
- pri poruchách sústredenia, učenia a správania
- pri bolestiach hlavy , migrénach, častých zápaloch stredného ucha a dutín
- harmonizácia hormonálneho a imunitného systému
- pri depresiách
- po operačných stavoch a pri stavoch vyčerpanosti, a i.

Ako prebieha ošetrenie
Ošetrenie prebieha v závislosti na veku a spolupráce dieťaťa. Malé miminká sa ošetrujú niekedy priamo počas dojčenia v náručí matky, staršie deti sa môžu počas ošetrenia buď hrať, čítať si knižku, či pozerať rozprávku. Miesto sa sa taktiež prispôsobuje potrebám dieťaťa, dôležité je, aby bolo v svojom pohodlí a malo pocit bezpečia. Ak máte doma nejakú obľúbenú hračku alebo knižku, je dobré si ju so sebou priniesť. U väčších detí sa terapia vykonáva na masážnom lehátku, kde si dieťa počas ošetrenia môže zrelaxovať, či pospať zakryté dekou.

Dĺžka terapie a frekvencia ošetrení
Dĺžka terapie je u malých detí cca 15- 30 minút, u straších detí cca 30- 60 minút. Čo sa týka frekvencie jednotlivých ošetrení, nie sú stanovené všeobecké pravidlá. Pri posudzovaní sa rešpektuje jedinečnosť a individualita každého dieťaťa. Vo väčšine prípadov sa frekvencia jednotlivých ošetrení stanovuje po vzájomnom dohovore s rodičmi aj na základe reakcií na predošlú terapiu. Pre docielenie lepších výsledkov sa odporúča absolvovať aspoň 5- 10 ošetrení v intervale 1- 4 týždňoch.
Motýlia masáž (metamorfná technika)
Je jemná a veľmi účinná metóda na uvoľnenie citových a emocionálnych blokov utvorených v období prenatálneho vývoja až do veku cca 5- 6 rokov života dieťaťa.

Prenatálne zážitky následne predurčujú jeho myslenie, správanie a vnímanie života.
Ak matka počas obdobia tehotenstva prežila nejaké nepriaznivé okolnosti, traumy, obavy, tieto pocity sa prenášajú aj na dieťa a môžu sa odzrkadliť v jeho neskoršom vnímaní seba a jeho životného postoja.
Táto jemná masáž zároveň napomáha energeticky odstrániť negatívne vzorce, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu.
Je vhodná pre všetky vekové kategórie, najideálnejšia však pre deti a tehotné ženy. Keď sa aplikuje masáž tehotnej mamičke, profituje z terapie nielen ona, ale aj jej dieťa.
Ako prebieha ošetrenie a dĺžka terapie
Jedno sedenie trvá u detí 15- 30 minút, u starších detí a dospelách 60 minút.Motýliu masáž je vhodné opakovať minimálne 3- krát v intervale 1- 2 týždňov.

ACCESS BARS®
Je zameraná na dotykovú stimuláciu 32 bodov na hlave.
V týchto bodoch sú uskladnené všetky naše myšlienky, úvahy, emócie a postoje; kladné aj záporné, ktoré boli pre nás v určitých etapách života dôležité.
Počas prúdenia Barsov sa spomaľujú mozgové vlny, spúšťa sa hlboká relaxácia, pri ktorej sa môžu negatívne informácie uvoľniť, rozpustiť a naštartuje sa samoozdravný proces.


Terapia ACCESS BARS je účinná na:
- uvoľnenie úzkosti, napätia a stresu
- odstránenie strachov
- posilnenie fungovania systémov tela
- harmonizáciu telesných a duševných procesovposilnenie fungovania systémov tela
- úľavu od bolesti
- postraumatické stavy
- aktiváciu lepšieho fungovania mozgu, ADHD, ADD, dyslexie, dysgrafia..
- obnovenie energie
- a iné

Ako prebieha ošetrenie a dĺžka terapie:
Terapia sa vykonáva na lehátku v polohe na chrbte, jemnými dotykmi rúk.
Dĺžka terapie závisí od veku: v malých detí je postačujúca dĺžka 15-30 minút, u väčších detí 60 min, u dospelých 60-90 minút.
Odporúča sa aplikovať minimálne 3 terapie, zopakovať v rozmedzí 3 týždňov.
Spineworks
Spineworks (v preklade práca s chrbticou) je komplexná terapia (druh jemnej masáže), ktorá sa prednostne zaoberá mäkkými štruktúramitela ( svaly, väzy, spojivové tkanivo).
Princípom masáže je snaha o obnovenie narušenej komunikácie medzi mozgom, svalmi a nervami; stimulácia procesov vedúcich k uzdravenia tela. Používa tzv. neuro-muskularný prístup.
Úlohou chrbtice je chrániť miechu; preto je pravdepodobne najdôležitejšiou posturálnou časťou tela a zohráva kritickú úlohu pri mnohých problémoch.
Napätie v chrbticových svaloch môže ovplyvniť vývoj chrbtice aj iných častí tela, veľa zdanlivo nesúvisiacich symptómov a chorôb môže byť ovplyvnené napätými svalmi pozdĺž chrbtice.

Pre koho je vhodná.
Dĺžka trvania terapie je 60- 90 minút.